PREMIER LEAGUE

Ο Βάρντι διέλυσε το σημαιάκι του κόρνερ στον πανηγυρισμό για τη νίκη της Λέστερ

Ο Βάρντι σκοράρει για τη Λέστερ και σπάει το σημαιάκι του κόρνερ στο ματς με την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ
Ο Βάρντι σκοράρει για τη Λέστερ και σπάει το σημαιάκι του κόρνερ TWITTER

Η Λέστερ επικράτησε 2-1 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ για την 11η αγωνιστική της Premier League, με τον Τζέιμι Βάρντι να σκοράρει στο 90' και να διαλύει το σημαιάκι στους πανηγυρισμούς του.

Η Λέστερ πήρε τη νίκη με 2-1 εκτός έδρας απέναντι στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Σκόρερ του νικητήριου γκολ ήταν ο Τζέιμι Βάρντι, ο οποίος βρέθηκε απέναντι στον Ράμσντεϊλ, τον οποίο εκτέλεσε στο 90'. Μάλιστα ο επιθετικός των αλεπούδων με τάκλιν έσπασε το σημαιάκι του κόρνερ στους πανηγυρισμούς του.

Οι αλεπούδες προηγήθηκαν στο 24ο λεπτό με τον Αγιόθε Πέρεθ με πλασέ στην κίνηση από κοντά. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 26ο λεπτό με κεφαλιά του ΜακΜπέρνι, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Λάντρσταμ.

Με αυτή τη νίκη η Λέστερ ανέβηκε στην 3η θέση της Premier League έχοντας συγκεντρώσεις 21 βαθμούς. Ουραγός με έναν πόντο παραμένει η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Σέφιλντ: Ράμσντεϊλ, Μπάλντοκ, Μπέισαμ, Ίγκαν, Μπράιαν, Λόβε (81' Όσμπορν) , Φλεκ, Μπέργκε, Λάντρστραμ (63' Νόργουντ), ΜακΜπέρνι, Μπιούρκ (81' Μπριούστερ)

Λέστερ: Σμάιχελ, Φοφανά, Έβανς, Φουχς, Ολμπράιτον, Τίλεμανς, Μεντί (69' Εντιντί), Τζάστιν, Πέρεθ (69' Ιχεανάτσο), Μάντισον (90' Πράετ), Βάρντι

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Σάββατο 5 Δεκεμβρίου

Μπέρνλι - Έβερτον 1-1 (3' Μπρέιντι / 45+3' Κάλβερτ-Λιούιν)

Μάντσεστερ Σίτι - Φούλαμ 2-0 (5' Στέρλινγκ, 26' πεν Ντε Μπράινε)

Γουέστ Χαμ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-3 (38' Σούτσεκ / 65' Πογκμπά, 68' Γκρίνγουντ, 78' Ράσφορντ)

Τσέλσι - Λιντς 3-1 (27' Ζιρού, 61' Ζουμά, 90+3' Πούλισιτς / 4' Μπάμφορντ)

Κυριακή 6 Δεκεμβρίου

Γουέστ Μπρομ - Κρίσταλ Πάλας 1-5 (30' Γκάλαχερ / 8' αυτ. Φέρλονγκ, 55' 68' Ζαχά, 59' 82' Μπεντεκέ)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ - Λέστερ 1-2 (24' Πέρεθ, 90' Βάρντι / 26' ΜακΜπέρνι)

Τότεναμ - Άρσεναλ (18:30)

Λίβερπουλ - Γουλβς (21:15)