Τράουκο: Θετικός στον κορονοϊό ο υποψήφιος στόχος του Ολυμπιακού
![Ο Τράουκο εκτελεί ένα φάουλ στον αγώνα του Περού με την Ισλανδία το 2018 στις 27 Μαρτίου του 2018.](https://www.sport24.gr/img/2672/8995242/822000/we480/480/trauco.jpg)
Ο Μιγκέλ Τράουκο, υποψήφιος μεταγραφικός στόχος του Ολυμπιακού, βρεθηκε θετικός στον κορονοϊό και έχει απομονωθεί ήδη από την υπόλοιπη ομάδα της Σεντ Ετιέν.
Θετικός στον κορονοϊό ανιχνεύτηκε ο Μιγκέλ Τράουκο, ο οποίος είναι υποψήφιος μεταγραφικός στόχος του Ολυμπιακού για το αριστερό άκρο της άμυνας. Όπως επιβεβαίωσε ο ατζέντης του, ο Περουβιανός βρέθηκε θετικός στον Covid-19 και έχει απομονωθεί ήδη από την υπόλοιπη ομάδα της Σεντ Ετιέν.
Το λεγόμενα του μάνατζερ του ποδοσφαιριστή επιβεβαίωσε και ο προπονητής των στεφανουά, Κλοντ Πιελ, με το ιατρικό επιτελείο της Σεντ Ετιέν να παρακολουθεί στενά τις επόμενες ημέρες την πορεία της υγείας του.