ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τεσσάρα της Τότεναμ στη Ρόμα, βασικός ο Μανωλάς

Tottenham midfielder Lucas Moura, center, celebrates after scoring a goal as Roma's Konstantinos Manolas, left, and Juan Jesus, right, react during the first half of an International Champions Cup tournament soccer match Wednesday, July 25, 2018, in San Diego. (AP Photo/Gregory Bull) (AP PHOTO/GREGORY BULL)

Η Τότεναμ επιβλήθηκε με 4-1 επί της Ρόμα σε φιλική αναμέτρηση με τον Κώστα Μανωλά να είναι αρχηγός και να αγωνίζεται σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. (VIDEO)

Μπορεί ο αγώνας να ξεκίνησε ιδανικά για τη Ρόμα, όμως η συνέχεια ανήκε εξ' ολοκλήρου στην Τότεναμ. Οι Ρωμαίοι με αρκετούς αναπληρωματικούς στην ενδεκάδα τους και έχοντας ως αρχηγό τους τον Κώστα Μανωλά προηγήθηκαν μόλις στο τέταρτο λεπτό με ωραία ενέργεια του Σικ.

Από εκεί και πέρα όμως η Τότεναμ έκανε ό,τι ήθελε μέσα στο γήπεδο. Με τους Γιορέντε και Μόουρα να πετυχαίνουν από δύο τέρματα κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό 4-1 πριν βγει το πρώτο 45λεπτο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έκαναν αρκετές αλλαγές και ο ρυθμός του αγώνα έπεσε.

Δείτε τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα...