Super League Interwetten: Η βαθμολογία μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ επί της ΑΕΚ

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν το γκολ του Ζίβκοβιτς επί της ΑΕΚ
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν το γκολ του Ζίβκοβιτς επί της ΑΕΚ EUROKINISSI SPORTS

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε 3-1 την ΑΕΚ στην Τούμπα και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας ενώ μείωσε στον ένα βαθμό τη διαφορά του από τον δεύτερο Άρη.

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της 1ης αγωνιστικής των playoffs επικρατώντας με 3-1 της ΑΕΚ, την προσπέρασε στη σχετική βαθμολογία και μείωσε στον ένα βαθμό από τον Άρη ο οποίος λίγη ώρα νωρίτερα είχε χάσει από τον Ολυμπιακό με 1-0 με γκολ του Μασούρα.

Στο πρώτο ματς των playoffs ο Παναθηναϊκός κρατούσε μία σημαντική νίκη μέχρι το έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο τερματοφύλακας των Αρκάδων, Νίκος Παπαδόπουλος ισοφάρισε σε 2-2 και έδωσε την ισοπαλία στον Αστέρα.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΩΝ PLAYOFFS

Αστέρας - Παναθηναϊκός 2-2 (84' Φερνάντεθ, 90 +7' Παπαδόπουλος / 58', 59' Μακέντα)

Ολυμπιακός - Άρης 1-0 (38' Μασούρας)

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 3-1 (3, 89' Σβιντέρσκι, 46' Σβιντέρσκι/45+3' Ολιβέιρα)