Super League Interwetten: Η βαθμολογία μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί του Άρη

Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν
Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός επικράτησε του Άρη με 1-0 με γκολ του Μασούρα και αύξησε και άλλο τη διαφορά ενώ είναι ακόμα πιο κοντά στην κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος και μαθηματικά.

Ο Ολυμπιακός κέρδισε τον Άρη 1-0 με το γκολ του Μασούρα από το πρώτο μέρος και έφτασε τους 70 βαθμούς την ώρα που ο δεύτερος Άρης έμεινε στους 51. Οι "ερυθρόλευκοι" έκαναν ένα βήμα ακόμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος ενώ είναι ακόμα πιο κοντά σε αυτό και μαθηματικά.

Λίγο νωρίτερα ο Παναθηναϊκός κρατούσε μία σημαντική νίκη μέχρι το έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο τερματοφύλακας των Αρκάδων, Νίκος Παπαδόπουλος ισοφάρισε σε 2-2 και έδωσε την ισοπαλία στον Αστέρα.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 1ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΩΝ PLAYOFFS

Αστέρας - Παναθηναϊκός 2-2 (84' Φερνάντεθ, 90 +7' Παπαδόπουλος / 58', 59' Μακέντα)

Ολυμπιακός - Άρης 1-0 (38' Μασούρας)

19:30 ΠΑΟΚ - ΑΕΚ