Super League: Η βαθμολογία μετά το τέλος της 5ης αγωνιστικής των playouts

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία των playouts της Stoiximan Super League μετά το τέλος της 5ης αγωνιστικής. Φουντώνει η μάχη για την παραμονή.

Ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League με τη μάχη για την παραμονή να φουντώνει.

Ο Λεβαδειακός προηγήθηκε 2-0 στο Αγρίνιο, αλλά ο Παναιτωλικός ισοφάρισε σε 2-2 με πέναλτι στο 13ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΣ Γιάννινα επιβλήθηκε επίσης εκτός έδρας με 1-0 του Ιωνικού, ενώ κι ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη στο Περιστέρι με 3-2 επί του Ατρομήτου.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τη Λαμία, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0.

Τα κριτήρια κατάταξης

• Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playoffs / Playouts αθροιστικά).
  • Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του Πρωταθλήματος (κατά την Κανονική Περίοδο και τα Playoffs / Playouts αθροιστικά).
  • Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην Κανονική Περίοδο του Πρωταθλήματος.