SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Ο Ολυμπιακός Β' πήρε βαθμό στη Λευκάδα, εύκολο πέρασμα η Νίκη πριν από τον Άρη

Ο Ολυμπιακός Β' έφυγε με τον βαθμό από τη Λευκάδα, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον Τηλυκράτη. Εύκολο διπλό για τη Νίκη Βόλου που καθάρισε από νωρίς τον Καμπανιακό.

Ο Ολυμπιακός Β' δεν κατάφερε να λυγίσει τον Τηλυκράτη στη Λευκάδα, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2 στο παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής της Super League 2.

Η ομάδα του Φάνη Γκέκα προηγήθηκε με τον Ντοναλτόνι στο έκτο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Ο Βλαχομήτρος απάντησε τρία λεπτά και στο 54' έφερε προσωρινά τούμπα το ματς για τους ερυθρόλευκους. Ο Τηλυκράτης απάντησε με τον Φοφανά στο 63', διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ο Ολυμπιακός Β' με αυτό τον βαθμό είναι στην όγδοη θέση με 15 βαθμούς, ενώ η ομάδα των Ιονίων Νησιών έχει τρεις βαθμούς λιγότερους.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Γκέκας): Τζελέπης, Ρουγκάλας, Τέρζι, Νιφορόπουλος, Χατζητερζόγλου, Ζδράβος, Ρίζος, Πέρες (76′ Σπανουδάκης), Μπελεβώνης, Φοφάνα (85′ Κόκκορης), Ντοναλντόνι.

Ολυμπιακός Β' (Α. Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Βλαχομήτρος, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός (82′ Πινακάς), Κουτσίδης, Κεραμιδάς, Μαρίνος (68′ Λιάτσος), Κωστούλας (72′ Σαπουντζής), Κεϊτά (82′ Τσέλιος), Μουζακίτης, Αργυρίου.

Εύκολα η Νίκη Βόλου στη Χαλάστρα

Η Νίκη Βόλου είχε εύκολο έργο κόντρα στον Καμπανιακό, καθώς καθάρισε το τρίποντο από το όγδοο λεπτό. Ο Κρητικός τής έδωσε το προβάδισμα στο 3' και ο Λίταινας πέντε λεπτά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Νίκη (που την Τρίτη δίνει τον επαναληπτικό για τα προημιτελικά με τον Άρη) με αυτό το τρίποντο έχει 24 βαθμούς (στην τέταρτη θέση), ενώ ο Καμπανιακός έμεινε στους 12.

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Κασαπίδης, Λαγωνίδης, Σαρβανίδης (66′ Πολύζος), Μανιός, Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Ν. Καθάριος, Έππας, Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός (38′ λ.τ Βοσκόπουλος), Τότσκα (66′ Μυστακίδης (79′ λ.τ Φροσύνης).

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Ριμπέιρο (89′ Μπάλλας), Λίταινας (53′ Πολίτης), Γαβριηλίδης, Κρητικός (46′ Να’α), Τζιώρας (74′ Γιαννίτσης).