SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Νίκη για Παναθηναϊκό Β', τριάρα της Νίκη Βόλου στην ΑΕΚ Β', τεράστια ανατροπή από το 0-2 για τον Ιωνικό με Καλαμάτα

Ο Παναθηναϊκός Β' νίκησε 1-0 το Αιγάλεω, η Νίκη Βόλου επικράτησε 3-0 της ΑΕΛ Β', με τον Ιωνικό να παίρνει επίσης τη νίκη με ανατροπή 3-2 επί της Καλαμάτας.

Ο Παναθηναϊκός Β' επέστρεψε στις νίκες. Αντιμετώπισε το Αιγάλεω για την 6η αγωνιστική του Β' ομίλου της Super League 2 της οποίας επικράτησε 1-0 και έφτασε τους έξι βαθμούς. Στους τέσσερις πόντους παρέμεινε το Αιγάλεω.

Ο Γιώργος Τουρκοχωρίτης άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης και κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του παιχνιδιού.

• Παναθηναϊκός Β': Λίλο, Σιδεράς, Βουτσάς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Τουρκοχωρίτης, Καραμπάς, Μπιλάλ.
  • Αιγάλεω: Κατσιμήτρος, Τάμπας, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καμαρά, Κωνσταντακόπουλος, Βάρκας, Κολλάς, Ναζίμ, Γκάβριτς

ΑΕΚ Β' - Νίκη Βόλου 0-3

Τρίτη συνεχόμενη νίκη πανηγύρισε η Νίκη Βόλου, η οποία πήρε το διπλό στα Σπάτα. Οι Θεσσαλοί επικράτησαν 3-0 της ΑΕΚ Β' για την 7η αγωνιστική του Β' ομίλου και έφτασε τους εννέα βαθμούς, με την Ένωση να παραμένει στους τρεις.

Ο Ριμπέιρο ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο 65ο λεπτό με τον Χοσέτ Μιράντα να κάνει το 2-0 στο 77ο λεπτό. Το κερασάκι στην τούρτα ο Κάσσος στο 87'.

• ΑΕΚ Β': Γκίνης, Κατσίκας, Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Γεωργέας, Ραντόνια, Ρουκουνάκης, Ανδρικόπουλος, Λαμαράνα, Χριστόπουλος, Τιέι.
  • Νίκη Βόλου: Γκαραβέλης, Κάσσος, Αναστασίου, Μπαχανάκ, Ανδρέου, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης, Ριμπέιρο, Κρητικός, Τζιώρας.

Ιωνικός - Καλαμάτα 3-2

Ο Ιωνικός επέστρεψε από το 0-2 και κατάφερε να πάρει την νίκη με 3-2 απέναντι στην Καλαμάτα. Έτσι, οι Νικαιώτες μείωσαν την απόστασή τους από την κορυφή, καθώς ανέβηκαν στους 10 πόντους. Στους 12 παρέμεινε η Μαύρη Θύελλα.

Ο Ακόστα άνοιξε το σκορ στο 14' για την Καλαμάτα, με τον Τάτο στο 24' να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ. Ο Ντάουντα μείωσε στο 36' για τον Ιωνικό, ενώ έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 50'. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Σαλαζάρ στο 90+3'. Μάλιστα, οι Νικαιώτες έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 71'.

• Ιωνικός: Αγριμάκης, Τζανακάκης, Σόουζα, Ζάχαβι, Τασούλης, Κάνκολα, Οικονομίδης, Ντε Βινσέντι, Γιακουμάκης, Σαλαζάρ, Ντάουντα.
  • Καλαμάτα: Μέντες, Κωστούλας, Παπατόλιος, Βαλεριάνος, Ραπόζο, Μπενίτες, Ματέους, Τάτος, Ακόστα, Πασάς, Μπαράλες.

Καμπανιακός - Απόλλων Πόντου 1-0

Την δεύτερη του νίκη στην κατηγορία πανηγύρισε ο Καμπανιακός, ο οποίος επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Πόντου, η οποία παραμένει στην ουρά του Α' ομίλου με έναν πόντο.

Το νικητήριο γκολ του παιχνιδιού πέτυχε ο Στέλιος Πόζογλου στο 66'.