SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Ακάθεκτος ο Λεβαδειακός έκανε το 6Χ6, νίκη για τον ΠΑΟΚ Β'

SUPERLEAGUE-2 / 2023-2024 /  -  (  / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE-2 / 2023-2024 / - ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Λεβαδειακός πήρε το διπλό, επικρατώντας 1-0 του Ηρακλή και έφτασε τους 18 βαθμούς χωρίς να έχει απώλειες. Νίκες για ΠΑΟΚ Β', αλλά και για την Ηλιούπολη.

Ακάθεκτος συνεχίζει ο Λεβαδειακός στον Α' όμιλο της Super League 2. Οι Βοιωτοί επικράτησαν 1-0 του Ηρακλή στη Θεσσαλονίκη και έκαναν το έξι στα έξι φτάνοντας τους 18 βαθμούς.

Ο Γηραιός έφτασε κοντά στο γκολ στο 54ο λεπτό, όμως η εκτέλεση πέναλτι από τον Σίλβα σταμάτησε στο δοκάρι του Κροφ. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Νίκας στο 58'.

• Ηρακλής: Βελλίδης, Χρουσιέλ, Σιούτας, Γκμπενιόν, Βιτλής, Δοϊρανλής, Τόρες, Εμπό, Κουντουριώτης, Σίλβα, Κούστα.
  • Λεβαδειακός: Κροφ, Βήχος, Τσάπρας, Μπελμόντε, Ρομό, Νίκας, Μεχία, Πίρινεν, Γιαννιώτας, Λιάγκας, Συμελίδης.

ΠΑΟΚ Β' - Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0

Στις νίκες επέστρεψε ο ΠΑΟΚ Β'. Ο Δικέφαλος επικράτησε 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας και έφτασε τους δέκα βαθμούς, με τους Καρδιτσιώτες να μένουν στους οκτώ.

Ο Γκορντεζιάνι άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τον Ρουμνιάτσεβ να βάζει το κερασάκι στην τούρτα για τους ποδοσφαιριστές του Αλεξιάδη.

• ΠΑΟΚ Β': Μοναστηρλής, Τασιούρας, Κιτσάκης, Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής, Τσοπούρογλου, Γκούμας, Βρακάς, Δαρέλας, Γκορντεζιάνι.
  • Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσέλιος, Ντουμάνης, Σταμόπουλος, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Τομάσεβιτς, Κέρθι, Κοζορώνης, Μπούζας, Αθανασιάδης, Κονίλιο.

Ηλιούπολη - Παναχαϊκή 1-0

Στο παιχνίδι που έκλεισε το πρόγραμμα του Σαββάτου (4/11) για τον Α' όμιλο της Super League 2, η Ηλιούπολη επικράτησε 1-0 της Παναχαϊκής και έφτασε τους δέκα βαθμούς, με τους Πατρινούς να παραμένουν στον έναν.

Ο Άντο με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ οι γηπεδούχοι δεν έχασαν το προβάδισμα παρά το γεγονός ότι αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 47', εξαιτίας της αποβολής του Τσαφταρίδης.

• Ηλιούπολη: Περιστερίδης, Τσαφταρίδης, Φουρλάνος, Ντέντλερ, Ασίγκμπα, Γκοτσούλιας, Παντελίδης, Μπαρμπάρο, Φρίμπονγκ, Άντο, Βασιλούδης.
  • Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Κούτσιας, Τόσκα, Καραγιάννης, Κυρσανίδης, Γκανσιέρ, Μπάρετ, Λοτίν, Αποστολόπουλος, Ντε Ολιβέιρα, Μασούρας.