BUNDESLIGA

Στουτγκάρδη - Ουνιόν 2-0: Ο Γκιρασί σκόραρε ξανά και βρέθηκε στο -1 από την Μπάγερν

Stuttgart's Serhou Guirassy during the German Bundesliga soccer match between TSG 1899 Hoffenheim and VfB Stuttgart in Sinsheim, Germany, Tuesday, Jan. 24, 2023. (AP Photo/Michael Probst)
Ο Γκιρασί σε αγώνα της Bundesliga με τη φανέλα της Στουτγκάρδης @2023 AP IMAGES/MICHAEL PROBST

Ο Σερού Γκιρασί σκόραρε για ακόμα μία αγωνιστική και οδήγησε τη Στουτγκάρδη στη νίκη 2-0 επί της Ουνιόν, που την έστειλε σε απόσταση αναπνοής από την Μπάγερν στη βαθμολογία.

Ο Σερού Γκιρασί δεν βρίσκει αντίπαλη άμυνα που να μπορεί να τον διαχειριστεί στην Bundesliga και σκοράροντας για ακόμα μία φορά οδήγησε τη Στουτγκάρδη στη νίκη 2-0 επί της Ουνιόν για την 25η αγωνιστική.

Ο 27χρονος επιθετικός από τη Γουινέα άνοιξε το σκορ στο 19ο λεπτό κι έφτασε τα 21 τέρματα σε 19 αγώνες πρωταθλήματος. Οι Σουηβοί είχαν την κυριαρχία και έπειτα από το γκολ που πέτυχαν, με τους πρωτευουσιάνους να μην μπορούν να δημιουργήσουν απειλητικές στιγμές.

Ο Κρις Φίριχ στο 65' έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων κι η αποβολή του Άντρας Σέφερ τέσσερα λεπτά αργότερα με απευθείας κόκκινη κάρτα οριστικοποίησε την τελική έκβαση του παιχνιδιού, φέρνοντας τη Στουτγκάρδη έναν βαθμό πίσω από την Μπάγερν.