ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ SSL

Stoiximan Super League: Η βαθμολογία των playoffs μετά το διπλό του Παναθηναϊκού στο Βικελίδης

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού πανηγυρίζουν το γκολ του Σπόραρ
Οι παίκτες του Παναθηναϊκού πανηγυρίζουν το γκολ του Σπόραρ EUROKINISSI SPORTS

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία των playoffs της Stoiximan Super League μετά το διπλό του Παναθηναϊκού κόντρα στον Άρη με 0-2.

Ο Παναθηναϊκός έφυγε με το διπλό από το Κλ. Βικελίδης επικρατώντας 0-2 του Άρη με γκολ των Σπόραρ και Μπράμπετς για την 4η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League.

Νωρίτερα ο Ολυμπιακός πέτυχε μια άνετη νίκη κόντρα στη Λαμία, επικρατώντας 5-1 στο Αθανάσιος Διάκος κι ανέβηκε στους 63 βαθμούς.

Η βαθμολογία της Stoiximan Super League μετά τη νίκη του Παναθηναϊκού επί του Άρη

Τα κριτήρια κατάταξης σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων στα playoffs

Σε περίπτωση που προκύπτει ισοβαθμία ομάδων στα playoffs, τότε για τις ομάδες που ισοβαθμούν τα κριτήρια κατάταξης, κατά σειρά, είναι τα εξής:

• Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες στη Stoiximan Super League (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά, δηλαδή στα τέσσερα ματς που τέθηκαν αντιμέτωπες οι ομάδες στο πρωτάθλημα).
  • Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων συλλόγων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του πρωταθλήματος (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά).
  • Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.