Στα άκρα για το γηπεδικό
Το ενδεχόμενο να αποχωρήσει από τους "Ζωσιμάδες" εξετάζει σοβαρά η διοίκηση του ΠΑΣ Γιάννινα.
Ο πρόεδρος του ΠΑΣ Γιάννινα είναι έτοιμος να πραγματοποιήσει την απειλή του και να αποχωρήσει ο σύλλογος από τους "Ζωσιμάδες", μετά την κόντρα που υπάρχει με τον πρόεδρο της διοίκησης των σταδίων που χρησιμοποιεί η ομάδα για τους επίσημους αγώνες και τις προπονήσεις.
Ο Γιώργος Χρηστοβασίλης έχει κάνει γνωστές τις προθέσεις του στον Παναγιώτη Μπιτσαξή, καθώς το πρόβλημα παραμένει άλυτο εδώ και αρκετούς μήνες.
Η διοίκηση των σταδίων ζητάει από την ΠΑΕ 160.000 ευρώ ποσό που δεν υπάρχει στην αρχική συμφωνία των δύο πλευρών.
Σύμφωνα με δημοσίευμα εφημερίδας, ο Γιώργος Χρηστοβασίλης φαίνεται αποφασισμένος να φτάσει στα άκρα και να μεταφέρει την ομάδα στο γήπεδο της Ριζούπολης(!), σε περίπτωση που συνεχιστεί η κόντρα.