ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σλόβαν Μπρατισλάβας: Τριάρα κόντρα στη Ζέμπλιν πριν απ' τον Ολυμπιακό

Οι παίκτες της Σλόβαν Μπρατισλάβας πανηγυρίζουν γκολ τους κόντρα στην Μπεσίκτας
Οι παίκτες της Σλόβαν Μπρατισλάβας πανηγυρίζουν γκολ τους κόντρα στην Μπεσίκτας AP PHOTO

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας στο τελευταίο της παιχνίδι πριν να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό (14/8, 22:00, Mega, Novasports) επικράτησε 3-1 της Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε του Νεοφυτίδη.

Η Σλόβαν Μπρατισλόβας, προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού για τα playoffs του Europa League (14/8, 22:00, Mega, Novasports) επικράτησε 3-1 της Ζέμπλιν Μιχαλόβτσε. Με αυτό το αποτέλεσμα έπιασε την κορυφή του πρωταθλήματος της Σλοβακίας, αφού έχει κάνει το τρία στα τρία στις πρώτες αγωνιστικές της λίγκας.

Το σκορ του παιχνιδιού άνοιξε ο Αλεξάνταρ Κάβριτς μόλις στο 1ο λεπτό, με τη Σλόβαν να μπαίνει πολύ δυνατά στην αναμέτρηση. Ωστόσο, η Ζέμπλιν κατάφερε σύντομα να απαντήσει με τον Οσίμα στο 14ο λεπτό. Το 1-1 έμεινε έως τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Η Σλόβαν πέρασε μπροστά στο σκορ στο 49ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Βλάντιμιρ Βάις, ενώ ο Ζμράλ με ωραίο πλασέ στο 74' διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Να σημειωθεί πως βασικός με τη φανέλα της Ζέμπλιν αγωνίστηκε ο Γιώργος Νεοφυτίδης.

Σλόβαν: Τσόβαν, Ντε Μάρκο, Κρίζαν, Κασία, Χρντσάρ, Μούσταφιτς, Λισί, Ραμπιού, Κάβριτς, Ρατάο, Ντράζιτς

Ζέμπλιν: Κοζούκταρ, Κοτουλά, Αρτάμπε Μέκα, Ράνκο, Βόιτκο, Νεοφυτίδης, Ζόφρακ, Οσίμα, Μπεγκάλα, Κανού, Βάσκο