SERIE A

Σαλερνιτάνα - Αταλάντα 1-0: Η ήττα στις καθυστερήσεις την αφήνει πίσω στη μάχη της τετράδας

Ο Τεν Κόπμαϊνερς της Αταλάντα σε στιγμιότυπο της αναμέτρησης με τη Μίλαν για τη Serie A 2022-2023 στο "Τζιουζέπε Μεάτσα", Μιλάνο | Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2023 © 2023/ANTONIO CALANNI/AP IMAGES

Το γκολ του Αντόνιο Καντρέβα στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη 1-0 στη Σαλερνιτάνα και σόκαρε την Αταλάντα που έμεινε πίσω στη μάχη του Champions League.

Η Αταλάντα υπέστη ήττα σοκ από τη Σαλερνιτάνα με 0-1 για την 35η αγωνιστική της Serie A κι έμεινε πίσω στην κούρσα της τετράδας.

Οι φιλοξενούμενοι καίγονταν για βαθμούς ύστερα από την ήττα κόντρα στη Γιουβέντους την προηγούμενη εβδομάδα και μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες.

Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 2ο μέρος, όπου ήταν πιο επιθετικοί και στις καθυστερήσεις ο Αντόνιο Καντρέβα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας τρίποντο παραμονής στην ομάδα του.

Τα αποτελέσματα της 35ης αγωνιστικής

• Λάτσιο - Λέτσε 2-2 (34' Ιμόμπιλε, 90+4' Μιλίνκοβιτς Σάβιτς / 45+3', 51' Ουντέν)
  • Σαλερνιτάνα - Αταλάντα 1-0 (90+3' Καντρέβα)
  • 13/05 19:00 Σπέτσια - Μίλαν
  • 13/05 21:45 Ίντερ - Σασουόλο
  • 14/05 13:30 Βερόνα - Τορίνο
  • 14/05 16:00 Φιορεντίνα - Ουντινέζε
  • 14/05 16:00 Μόντσα - Νάπολι
  • 14/05 19:00 Μπολόνια - Ρόμα
  • 14/05 21:45 Γιουβέντους - Κρεμονέζε