ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ρόμα - Λάτσιο: "Απάντησαν" με Κολάροβ και Φάσιο οι "τζαλορόσι" (VIDEO)

Η Ρόμα ανέκτησε γρήγορα το προβάδισμα (2-1) στο ντέρμπι με τη Λάτσιο χάρη σε εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Αλεκσάνταρ Κολάροβ στο 71ο λεπτό, ενώ ο Φεντερίκο Φάσιο πήρε "εκδίκηση" για το λάθος του κι έκανε το 3-1. (VIDEO)

Συναρπαστικό είναι το ντέρμπι της Ρώμης - live η εξέλιξη από το Sport24.gr - καθώς η Ρόμα υποδέχεται τη Λάτσιο στο "Olimpico" για την 7η αγωνιστική της Serie A.

Μπορεί η Ρόμα ν' άνοιξε το σκορ με το τακουνάκι του Λορέντσο Πελεγκρίνι στο 45ο λεπτό, αλλά η Λάτσιο ισοφάρισε στο 67ο με τον Τσίρο Ιμόμπιλε. Οι "τζαλορόσι" χρειάστηκαν μόνο τέσσερα λεπτά για ν' ανακτήσουν το προβάδισμα.

Ήταν η εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του 32χρονου Σέρβου, Αλεκσάνταρ Κολάροβ για το 2-1 των γηπεδούχων. Λίγο αργότερα, ο Φεντερίκο Φάσιο πήρε "εκδίκηση" για το λάθος του στην ισοφάρισε κι έκανε το 3-1 για τους γηπεδούχους. Δείτε τα δύο τελευταία γκολ των "τζαλορόσι":