CHAMPIONS LEAGUE

Ρέιντζερς - Λίβερπουλ: Ο Φιρμίνο έφερε το ματς στα ίσα από ασίστ του Τσιμίκα

PRINT SCREEN

Η Λίβερπουλ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο "Άιμπροξ" στο 17' όμως δεν άργησε να φτάσει στην ισοφάριση, με τον Κώστα Τσιμίκα να εκτελεί κόρνερ στο 24' και να "σερβίρει" στον Ρομπέρτο Φιρμίνο, που έγραψε το 1-1 με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής.

Ο Κώστας Τσιμίκας επιλέχτηκε από τον Γιούργκεν Κλοπ για το αριστερό άκρο της άμυνας της Λίβερπουλ, στο ματς κόντρα στην Ρέιντζερς για την 4η αγωνιστική του Champions League, και δεν άργησε να τον δικαιώσει.

Αυτό έγινε στο 24', με τους κόκκινους να έχουν βρεθεί πίσω στο σκορ από το 17ο λεπτό με το γκολ του Άρφιλντ, αλλά να απαντούν επτά λεπτά αργότερα για να φέρουν το ματς σε ισορροπία.

Ο διεθνής μπακ εκτέλεσε κόρνερ από τα δεξιά και ο Ρομπέρτο Φιρμίνο πήρε την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής, για να νικήσει τον ΜακΓκρέγκορ και να γράψει το 1-1 για την Λίβερπουλ.

TAGS CHAMPIONS LEAGUE ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΜΙΚΑΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ