LA LIGA

Ρεάλ Σοσιεδάδ - Κάντιθ 0-0: Απώλεια για τους Βάσκους στη μάχη της τετράδας

Ο Αλεξάντερ Σέρλοθ με τη φανέλα της Σοσιεδάδ σε ματς κόντρα στην Μπαρτσελόνα | 25 Ιανουαρίου 2023 @2023 JOAN MONFORT/AP IMAGES

Ρεάλ Σοσιεδάδ και Κάντιθ έμειναν στο 0-0 στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της La Liga, με τους γηπεδούχους να παραμένουν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ και την Κάντιθ για την 24η αγωνιστική της La Liga, με τις δύο ομάδες να μένουν στο φτωχό 0-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του ματς, κάτι που έδειξαν από τα πρώτα λεπτά με την κεφαλιά του Μερίνο στο 4ο λεπτό , την οποία απέκρουσε ο Λεντέσμα, ενώ στο 26' απείλησαν εκ νέου με κεφαλιά του Φερνάντες.

Στο 56' ο Ισπανός επιθετικός απείλησε ξανά με κεφαλιά, αλλά ο Λεντέσμα μπλόκαρε. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μία καλή στιγμή στο 68' με τον Αλέχο, ενώ πλησίασαν στο γκολ στο 90'΄με τη βολίδα του Γκουαρδιόλα.