LA LIGA

Ρεάλ - Μπαρτσελόνα: Ο Ιλάις Μορίμπα έστειλε την μπάλα στο δοκάρι στο 90+4'

Ο Ιλαίς Μορίμπα έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης
Ο Ιλαίς Μορίμπα έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης PRINT SCREEN / GLOMEX

Η Μπαρτσελόνα έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει τη Ρεάλ Μαδρίτης σε 2-2 με τον Ιλάις Μορίμπα να σημαδεύει το δοκάρι στο 90+4'.

Η Μπαρτσελόνα έχασε μεγάλη ευκαιρία να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας στο El Classico για την 30η αγωνιστική της La Liga, με τον Ιλάις Μορίμπα να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου μέρους.

Η Μπαρτσελόνα είχε κερδίσει φάουλ και όλοι οι παίκτες του Ρόναλντ Κούμαν, συμπεριλαμβανομένου του Τερ Στέγκεν, βρέθηκαν στην περιοχή για να πάρουν μια κεφαλιά και να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης.

Η άμυνα της Ρεάλ αντέδρασε λανθασμένα και η μπάλα στρώθηκε στον 18χρονο στόπερ, ο οποίος την έστειλε στο δοκάρι, χάνοντας έτσι μια μοναδική ευκαιρία να γίνει ο ήρωας των μπλαουγκράνα.

Photo Credits: Print Screen / Glomex