CHAMPIONS LEAGUE

Παρί - Μάντσεστερ Σίτι: Με το δεξί ο Γκέιγ στο "γάμα" του Έντερσον για το 1-0 των Παριζιάνων

Ο Γκέιγ έστειλε την μπάλα στο "γάμα" του Έντερσον στο Παρί - Σίτι
Ο Γκέιγ έστειλε την μπάλα στο "γάμα" του Έντερσον στο Παρί - Σίτι PRINT SCREEN GLOMEX

Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε από νωρίς τα ηνία στην αναμέτρηση με τη Μάντσεστερ Σίτι, με τον Ιντρισά Γκέιγ να βρίσκει δίχτυα στο 8ο λεπτό, σκοράροντας με το δεξί και στέλνοντας την μπάλα στο "γάμα" της εστίας του Έντερσον.

Ιδανικό ξεκίνημα για την ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο, η οποία υποδέχτηκε στο Παρκ Ντε Πρενς τη Μάντσεστερ Σίτι για τη 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League, παίρνοντας το προβάδισμα από νωρίς.

Η Παρί Σεν Ζερμέν άνοιξε το σκορ, με τον Ιντρισά Γκέιγ να κάνει το 1-0 μόλις στο 8ο λεπτό του αγώνα. Οι γηπεδούχοι στην πρώτη τους επίσκεψη στην περιοχή των Πολιτών βρήκαν δίχτυα, με τον Νεϊμάρ αρχικά να κάνει... τσαφ στην προσπάθειά του να πλασάρει. Η μπάλα όμως, έφτασε στον Γκέιγ ο οποίος έκανε μία ντρίμπλα και σούταρε με το δεξί, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό παράθυρο της εστίας του Έντερσον.