CONFERENCE LEAGUE

ΠΑΟΚ - Ριέκα: Ισοφάρισε στο 1-1 στο 94' ο Δικέφαλος με αυτογκόλ

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση ΠΑΟΚ - Ριέκα
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση ΠΑΟΚ - Ριέκα INTIME

Ο ΠΑΟΚ απέφυγε μία οδυνηρή εντός έδρας ήττα αφού με αυτογκόλ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με την Ριέκα στην πρώτη κόντρα των δύο ομάδων με φόντο τους ομίλους του Europa Conference League.

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από το 33ο λεπτό με το γκολ του Λεπινίτσα και έφτασε μία ανάσα από το να γνωρίσει την ήττα με 1-0 από την Ριέκα στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων για τα play offs του Europa Conference League, με τους παίκτες του Λουτσέσκου να πιέζουν πάντως στο δεύτερο ημίχρονο και να αποφεύγουν το κάζο.

Χρειάστηκε πάντως να φτάσουμε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων για να γίνει το 1-1, με τον Δικέφαλο να ισοφαρίζει την Ριέκα στο 90+4' με αυτογκόλ του Γκάλεσιτς, με τη μπάλα να βρίσκει στο κεφάλι του μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά.