CONFERENCE LEAGUE

ΠΑΟΚ - Ριέκα: Ο Λεπινίτσα έκανε το 1-0 με σουτ εκτός περιοχής

Οι παίκτες της Ριέκα πανηγυρίζουν γκολ κόντρα στον ΠΑΟΚ για τα play offs του Europa Conference League EUROKINISSI

Η Ριέκα πάγωσε την Τούμπα στο 33 λεπτό, με τον Λεπινίτσα να δοκιμάζει συρτό σουτ εκτός περιοχής και να κάνει το 1-0 νικώντας τον Πασχαλάκη.

Άσχημα άρχισε ο ΠΑΟΚ την αναμέτρηση με την Ριέκα στην πρώτη κόντρα των δύο ομάδων για τα play offs του Conference League, με τους Κροάτες να ανοίγουν το σκορ στη σειρά λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα στο γήπεδο της Τούμπας.

Συγκεκριμένα στο 33ο λεπτό, με τον Μπίσεσβαρ να χάνει τη μπάλα στο χώρο του κέντρου, τους παίκτες της Ριέκα να την κερδίζουν και τον Λεπινίτσα να κάνει το σουτ εκτός περιοχής για να νικήσει τον Πασχαλάκη και να γράψει το 0-1.