ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός: Άνοιξε το σκορ, αλλά έχασε πέναλτι ο Μπεργκ

Ο Μάρκους Μπέργκ αστοχεί σε πέναλτι στο ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός το 2013 στην Τούμπα.
Ο Μάρκους Μπέργκ αστοχεί σε πέναλτι στο ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός το 2013 ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Παναθηναϊκός πίεσε για την ισοφάριση στο ματς με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα τη σεζόν 2013/2014, με τον Μπεργκ να χάνει πέναλτι στο 81ο λεπτό.

Την σεζόν 2013/2014 ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει 2-1 του Παναθηναϊκού στην Τούμπα χάρη στο νικητήριο τέρμα του Αθανασιάδη. Νωρίτερα στο 21ο λεπτό οι πράσινοι είχαν ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του Μπεργκ.

Ο Παναθηναϊκός είχε την ευκαιρία στο 81ο λεπτό να σημειώσει το 2-2, με τον Σουηδό στράικερ να μην μπορεί όμως να σκοράρει από την άσπρη βούλα και εν τέλει να γίνεται ο μοιραίος των φιλοξενούμενων.