ΤΟ ΑΙΩΝΙΟ DERBY

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Ο διαιτητής έδωσε φάουλ υπέρ του Ιωαννίδη, ο VAR ενημέρωσε ότι η παράβαση έγινε εντός περιοχής και ο Σπόραρ έκανε το 1-1

Ο διαιτητής μετά από υπόδειξη του VAR μετέτρεψε το αρχικό φάουλ σε πέναλτι και ο Σπόραρ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Το τελικό 1-1 σφράγισε τελικά τις προσπάθειες των δύο αιώνιων στο ντέρμπι της Super League. Η φάση από την οποία προέκυψε το γκολ της ισοφάρισης του Παναθηναϊκού ήρθε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Άβιλα έκανε φάουλ στον Ιωαννίδη με τον διαιτητή να υποδεικνύει αρχικά παράβαση εκτός περιοχής. Ο VAR κάλεσε τον διαιτητή να δει την φάση για παράβαση εντός περιοχής, εκείνος το είδε και υπέδειξε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σπόραρ για να κάνει το 1-1.