ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός: Η αγωνία του Γιοβάνοβιτς και η απογοήτευση στο 1-1 με τον Ιωνικό

YOUTUBE

Ο Παναθηναϊκός έχασε δύο βαθμούς στη Νίκαια από τον Ιωνικό, ζώντας μεγάλες στιγμές αγωνίας ειδικά στα τελευταία λεπτά, όταν και προσπαθούσε να ανακτήσει το προβάδισμα, όπως προκύπτει κι απ' την παρακάμερα του αγώνα.

Ο Παναθηναϊκός ετοιμαζόταν να αρχίσει το 2ο γύρο της Super League με ακόμα μια νίκη, όμως στο 84ο λεπτό ο Άιας Άοσμαν ισοφάρισε σε 1-1 για τον Ιωνικό και εκτόξευσε στο κατακόρυφο την αγωνία.

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς όρθιος έδινε οδηγίες, οι παίκτες του "τριφυλλιού" που βρίσκονταν στον πάγκο φώναζαν κι αυτοί και περίμεναν μια προσπάθεια που θα έδινε το νικητήριο γκολ.

Το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή τους βρήκε εμφανώς απογοητευμένους, όπως προκύπτει και από την παρακάμερα του αγώνα που δημοσιεύτηκε από την "πράσινη" ΠΑΕ.

TAGS ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ STOIXIMAN SUPER LEAGUE ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΛΛΑΔΑ