Παναθηναϊκός - Αστέρας: Πέναλτι του Πούγγουρα στον Μπαράλες και 1-2 οι Αρκάδες

Το πέναλτι του Πούγγουρα στον Μπαράλες για το 1-2 του Αστέρα κόντρα στον Παναθηναϊκό GLOMEX PRINTSCREEN

Ο Αστέρας πήρε ξανά το προβάδισμα κόντρα στον Παναθηναϊκό στο 42ο λεπτό. Ο Πούγγουρας έκανε πέναλτι στον Μπαράλες, ο στράικερ των Αρκάδων ανέλαβε την εκτέλεση και έγραψε το 1-2.

Ο Αστέρας στο 42ο λεπτό της αναμέτρησης της Λεωφόρου με τον Παναθηναϊκό πέτυχε το 1-2. Ο Πούγγουρας στην προσπάθειά του να μαρκάρει τον Μπαράλες έβαλε το δεξί του πόδι πάνω στο δεξί πόδι του Αργεντίνου και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Πήγε και συμβουλεύτηκε το VAR και δεν άλλαξε την απόφαση του.

Ο Μπαράλες ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και παρά το κακό του χτύπημα νίκησε τον Διούδη για να δώσει το προβάδισμα εκ νέου στους Αρκάδες.

Photo credits: Glomex printscreen