Απίστευτη σύμπτωση: Ο Τορεχόν σημείωσε πανομοιότυπο αυτογκόλ κόντρα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό στο ίδιο λεπτό των αγώνων

Τορεχόν
Τορεχόν INTIME

Ο Παναιτωλικός για ακόμα ένα ματς στην έδρα του δεν κατάφερε να υπερασπιστεί το προβάδισμά του, καθώς μετά τον ΠΑΟΚ ανατροπή έκανε και ο Ολυμπιακός, με τα γκολ της ισοφάρισης κόντρα στους Αγρινιώτες να προέρχονται με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, στο ίδιο λεπτό των αγώνων από τον Τορεχόν.

Ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή κόντρα στον Παναιτωλικό και πανηγύρισε τη νίκη με 2-1 στο Αγρίνιο για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Ο Παναιτωλικός, όπως και με τον ΠΑΟΚ, προηγήθηκε στο ματς με σκόρερ τον Ντουάρτε, χωρίς να καταφέρνει να πάρει κάτι από το παιχνίδι.

Το αξιοσημείωτο της υπόθεσης είναι ότι τόσο ο Δικέφαλος του Βορρά, όσο και οι "ερυθρόλευκοι" βρήκαν το τέρμα της ισοφάρισης στο 72' της αναμέτρησης με αυτογκόλ του Τορεχόν μετά από προσπάθεια των παικτών τους να σεντράρουν από τα δεξιά προς την καρδιά της περιοχής.

Στην πρώτη περίπτωση ήταν ο Ζοάν Σάστρε που επιχείρησε τη σέντρα, ενώ από την πλευρά του Ολυμπιακού ο Ζέλσον Μαρτίνς.

TAGS STOIXIMAN SUPER LEAGUE ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΛΛΑΔΑ