Παναιτωλικός - Ολυμπιακός: Ο Ελ Κααμπί υπέγραψε την ανατροπή

Ο Ελ Κααμπί
Ο Ελ Κααμπί EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός πήρε φόρα από την ισοφάριση στο 72ο λεπτό και λίγα λεπτά αργότερα ολοκλήρωσε την ανατροπή κόντρα στον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, με τον Ελ Κααμπί να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με πλασέ από πλάγια θέση.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο Αγρίνιο για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League όμως μέσα σε ένα δεκάλεπτο δραπέτευσε από τη δύσκολη θέση και πήρε κεφάλι στο σκορ κόντρα στον αξιόμαχο Παναιτωλικό.

Στο 72' ήταν το αυτογκόλ του Τορεχόν που έφερε το 1-1 στο ματς (μετά απο γύρισμα του Μαρτίνς) ενώ στο 79' έγινε η ανατροπή, με τον Ελ Κααμπί να κλέβει τη μπάλα από τον Μαλή, να περνάει και τον τερματοφύλακα και να κάνει το πλασέ από πλάγια θέση, για να καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα (1-2) παρά την προσπάθεια του Στάγιτς να κόψει με τάκλιν πάνω στη γραμμή.

TAGS STOIXIMAN SUPER LEAGUE ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΕΛΛΑΔΑ