EUROPA LEAGUE

Ομόνοια - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Ανσαριφάρντ νίκησε τον Ντε Χέα και "έβαλε φωτιά" στο ΓΣΠ

Οι παίκτες της Ομόνοιας πανηγυρίζουν γκολ του Καρίμ Ανσαριφάρντ κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ | 6 Οκτωβρίου 2022 @2022 PETROS KARADJIAS/AP IMAGES

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχανε τις ευκαιρίες όμως η Ομόνοια ήταν εκείνη που άνοιξε το σκορ στο "ΓΣΠ" στην πρώτη μεγάλη της φάση στα αντίπαλα καρέ, με τον Ανσαριφάρντ να κάνει το 1-0 για το "τριφύλλι" στο 34ο λεπτό από ασίστ του Μπρούνο.

Σεισμός στο "ΓΣΠ" στο 34ο λεπτό, με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να αποτυγχάνει να μετουσιώσει σε γκολ κάποιες από τις καλές ευκαιρίες της στο πρώτο ημίωρο (με Ρονάλντο, Μπρούνο Φερνάντες και Άντονι) και την Ομόνοια να την τιμωρεί, στην πρώτη της μεγάλη φάση στο ματς στο πλαίσιο του 5ου ομίλου του Europa League.

Πρωταγωνιστές ήταν δύο παίκτες που έχουν περάσει από τα ελληνικά γήπεδα, με τον Μπρούνο να βγάζει σε ταχύτατη αντεπίθεση την ομάδα του Νιλ Λένον και τον Καρίμ Ανσαριφάρντ να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας των κόκκινων διαβόλων, για να νικήσει με δυνατό σουτ τον Νταβίντ Ντε Χέα και να κάνει το 1-0 για το "τριφύλλι".