ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός: Τα παράπονα των πράσινων για τον Παπαδόπουλο

SUPERLEAGUE / ΠΑΟ - ΛΑΡΙΣΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
Ιωάννης Παπαδόπουλος (eurokinissi) EUROKINISSI

Ο Παναθηναϊκός είχε αρκετά παράπονα από τον διαιτητή Παπαδόπουλο για τις αποφάσεις του στο ματς με την ΑΕΛ. Τόσο για το πέναλτι που δεν υπέδειξε όσο και τις καθυστερήσεις που δεν... παίχτηκαν.

Αρκετά παράπονα είχαν από τον διαιτητή της αναμέτρησης με την ΑΕΛ, Ιωάννη Παπαδόπουλο, οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού. Από το τριφύλλι όμως μετά το τέλος του αγώνα στάθηκαν κυρίως σε δυο.

Στο πέναλτι του Μακέντα που δεν δόθηκε στο 87' και στον ισχυρισμό από πλευράς του διαιτητή πως έλεγε ότι έχει σφυρίξει φάουλ. Το πλάνο είναι ξεκάθαρο καθώς στην αρχή της φάσης φαίνεται ότι είναι άουτ και έλεγαν πως έλεγε ψέμματα για να δικαιολογηθεί.

Επίσης στο "τριφύλλι" έκαναν λόγο και για τα λεπτά των καθυστερήσεων. Καθώς όπως σημείωναν μπορεί να έδειξε πέντε λεπτά, αλλά απ' αυτά παίχτηκαν μόλις 2:30 αφού για δύο λεπτά παίκτης της ΑΕΛ ήταν πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δεν παιζόταν το παιχνίδι.