ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός: Ήττα της U19 από τη Νότιγχαμ U23

Η ομάδα U19 του Ολυμπιακού έκανε καλή εμφάνιση απέναντι στην U23 της Νότιγχαμ Φόρεστ, αλλά ηττήθηκε με 1-2 σε φιλικό που έγινε στην πόλη της κεντρικής Αγγλίας.

Ένα ακόμα φιλικό έδωσε στην Αγγλία η U19 του Ολυμπιακού. Η ομάδα Νέων ηττήθηκε 1-2 από την U23 της Νότιγχαμ Φόρεστ, έχοντας δοκάρι λίγο πριν από το τέλος για να ισοφαρίσει εκ νέου.

H Nότιγχαμ άνοιξε το σκορ με τον Εν Νέγια στο 37’. Στο 54’ ο Μαρίνος τροφοδότησε τον Μπουλάρι, ο οποίος έκανε το 1-1 με πολύ όμορφο τελείωμα. Πέντε λεπτά πριν το φινάλε, ο Σουόν έβαλε και πάλι μπροστά τη Φόρεστ, με τον Ολυμπιακό να χάνει μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει ξανά, όταν το εξαιρετικό σουτ του Φέκκα στο 88ο λεπτό, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της αγγλικής εστίας.

Προ ημερών η U19 του Ολυμπιακού νίκησε την Έβερτον με 4-2, ενώ ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Στουρνάρας (46' Παπαδούδης), Ντουμάνης (46' Τσάβος), Ασλανίδης (46' Μποσκουΐδης), Γκοτζαμανίδης (46' Κατσογιάννης), Κεραμίδας (46' Μαρτίνης), Νεοφυτίδης (46' Κασέμι), Νικόλης (46' Φέκκας), Συρμής (46' Λιάτσος), Τσέλιος (46' Αρσενίδης, 36' Μαρίνος), Κατσαβάκης (46' Σουρλής), Βοΐλης (46' Μπουλάρι).