ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Ταουσιάνης: ''Δικαιούμασταν τη νίκη''

Στο πάθος που επέδειξαν οι παίκτες του στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Καλλονή στάθηκε ο προπονητής του Εργοτέλη, Γιάννης Ταουσιάνης.

Μετά το 3-3 με την ομάδα της Λέσβου ο τεχνικός της ομάδας του Ηρακλείου ανέφερε αρχικά: ''Το αποτέλεσμα δεν είναι το επιθυμητό. Θέλαμε τους τρεις βαθμούς. Εγινε τεράστια προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο. Είναι δύσκολο να χάνεις με 2-0 και να το γυρίζεις. Αυτή η προσπάθεια του δευτέρου ημιχρόνου είναι η βάση μας στη δύσκολη συνέχεια που έχουμε''.

Είπε ακόμα: '' Δικαιούμασταν τη νίκη. Παίξαμε καταπληκτικά στο πρώτο ημίχρονο. Μακάρι να γίνονται τέτοια παιχνίδια. Είχαμε τεράστια ευκαιρία να πάρουμε τους βαθμούς της νίκης. Το αξίζαμε. Αλλοι παράγοντες δεν μας άφησαν. Βρέθηκαν κάρτες στο πρώτο ημίχρονο που δεν έπρεπε και βρεθήκαμε με δέκα παίκτες. Συγχαρητήρια και στα παιδιά του Εργοτέλη, για την προσπάθεια τους''.