ΑΕΚ

Τσιντώτας σε Κωστένογλου: "Το 'πες, το 'πες"!

SUPERLEAGUE / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΕΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΕΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI) EUROKINISSI

Ο Νίκος Κωστένογλου πανηγύρισε έξαλλα το 3-2 της ΑΕΚ επί του Αστέρα στην Τρίπολη, με τον Παναγιώτη Τσιντώτα να ορμάει στον προπονητή του και να του φωνάζει πως είχε προβλέψει τη νίκη!

H AEK βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ (1-0), άλλα έκανε τη μεγάλη ανατροπή (1-2) και παρά το γεγονός πως ο Αστέρας ισοφάρισε σε 2-2, κατάφερε να φύγει από την Τρίπολη με τη νίκη (2-3) χάρη στο γκολ του Αντρέ Σιμόες στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το κλίμα στο στρατόπεδο της Ένωσης ήταν ιδιαίτερα φορτισμένο, με τον Νίκο Κωστένογλου να πανηγυρίζει έξαλλα το γκολ του Πορτογάλου χαφ και τον αναπληρωματικό τερματοφύλακα της ΑΕΚ να πέφτει πάνω του, φωνάζοντας του: "Το 'πες, το 'πες". Προφανώς και ο τεχνικός του Δικεφάλου είχε πει στους ποδοσφαιριστές του πως πιστεύει στη νίκη.

Photo Credits: Eurokinissi