ΑΕΚ

Ο Λιβάγια σημείωσε το πρώτο γκολ της ΑΕΚ για το 2018-2019 (VIDEO)

ΦΙΛΙΚΟ / ΑΕΚ - ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΙ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)
ΦΙΛΙΚΟ / ΑΕΚ - ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΙ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Η ΑΕΚ έκανε σεφτέ στα γκολ για τη φετινή σεζόν με τον Μάρκο Λιβάγια, στο φιλικό με τη Γαλατάσαραϊ στο Ολυμπιακό Στάδιο.

Μετά από τρία φιλικά δίχως να σκοράρει, η ΑΕΚ άνοιξε λογαριασμό στην πρόβα τζενεράλε κόντρα στη Γαλατάσαραϊ με τον Μάρκο Λιβάγια.

Στο 34ο λεπτό, ο Βίκτωρας Κλωναρίδης έκανε εντυπωσιακή προσπάθεια από δεξιά, ξέφυγε από τον αντίπαλό του και βγαίνει μόνος του σε θέση για σέντρα, όταν είδε τον Κροάτη συμπαίκτη του να σταματάει την κούρσα και να ξεμαρκάρεται στο ύψος του πέναλτι.

Μετά από πολύ καλή πάσα, ο Λιβάγια πλάσαρε κι έγραψε το 1-1, ισοφαρίζοντας το τέρμα του Μάικον από το 22ο λεπτό.

Στο 51ο λεπτό, ξανά με πλασέ εντός περιοχής, ο Τάσος Μπακασέτας διπλασίασε τα τέρματα της ΑΕΚ, γράφοντας το 2-1.

Photo credits: Eurokinissi