ΑΕΚ

Kωστένογλου: "Ήμασταν ανταγωνιστικοί μέχρι να δεχτούμε το δεύτερο γκολ"

SUPERLEAGUE / ΟΣΦΠ - ΑΕΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / ΟΣΦΠ - ΑΕΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI) ΕUROKINISSI

Ο Νίκος Κωστένογλου ξεκαθάρισε μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό πως δεν έχει παράπονα από τους παίκτες του, τονίζοντας πως ήταν ανταγωνιστικοί μέχρι να δεχτούν το δεύτερο γκολ από τους Πειραιώτες.

Η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ορμή του Ολυμπιακού και γνώρισε αναπόφευκτα την ήττα με 2-0 στο "Καραϊσκάκης" για την 8η αγωνιστική της Super League 1, με αποτέλεσμα να μείνει στην 5η θέση και στο -8 από την κορυφή της βαθμολογίας.

Στις πρώτες δηλώσεις που έκανε πάντως ο Νίκος Κωστένογλου, αμέσως μετά το φινάλε του αγώνα, στάθηκε στην καλή εικόνα που έβγαλε η Ένωση στο πρώτο 45λεπτο και έκανε σαφές πως δεν έχει παράπονα από τους ποδοσφαιριστές του.

"Θα έλεγα πως ήμασταν ανταγωνιστικοί σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού μέχρι να δεχθούμε το δεύτερο γκολ. Στη συνέχεια αντιμετωπίσαμε κάποια προβλήματα.

Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι. Δεν έχω παράπονα από τα παιδιά. Συνεχίζουμε την προσπάθειά μας", δήλωσε ο τεχνικός των κιτρινόμαυρων στην κάμερα της NOVA.