ΑΕΚ

Εκπληκτικό γκολ με απευθείας φάουλ από τον Μάνταλο (VIDEO)

EUROKINISSI

Ο Πέτρος Μάνταλος σημείωσε το τρίτο γκολ της ΑΕΚ στο φιλικό κόντρα στη Γαλατάσαϊ με απευθείας εκτέλεση φάουλ που άφησε άναυδο τον Τούρκο τερματοφύλακα (video).

Ο Πέτρος Μάνταλος χρίστηκε σκόρερ για την ΑΕΚ στο φιλικό παιχνίδι κόντρα στη Γαλατάσαραϊ στο Ολυμπιακό Στάδιο. Ο αρχηγός της Ένωσης σημείωσε το τρίτο τέρμα της ομάδας του και το πιο όμορφο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Με το δεξί πόδι ανέλαβε την εκτέλεση λίγο έξω από το ημικύκλιο και έδωσε αρκετή δύναμη στην μπάλα, με συνέπεια ο Ισμαΐλ Τσίπε να μείνει "άγαλμα" στην εστία του, παρότι η μπάλα πήγε στη γωνία που φυλλούσε.

Με αυτό το τέρμα έγραψε το 3-1 υπέρ της Ένωσης στο 56ο λεπτό, πέντε λεπτά μετά από το γκολ του Τάσου Μπακασέτα.

Περίπου δέκα λεπτά αργότερα, πάντως, οι Τούρκοι απάντησαν με το ίδιο νόμισμα, απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαϊκόν στην κλειστή γωνία του Βασίλη Μπάρκα.

Photo credits: Eurokinissi