SUPER LEAGUE 2

Ολυμπιακός Β' - Καβάλα 2-2: Οι αργοναύτες απέσπασαν τον βαθμό της ισοπαλίας στο δεύτερο μέρος

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση του Ολυμπιακού Β' με την Καβάλα
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση του Ολυμπιακού Β' με την Καβάλα INTIME

Ο Ολυμπιακός Β' έμεινε στο 2-2 με την Καβάλα, με τους αργοναύτες να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας, χάρη στα δύο γκολ του Σταμένκοβιτς στο δεύτερο μέρος.

Ο Ολυμπιακός Β' αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 στην αναμέτρηση με την Καβάλα στο προπονητικό κέντρο των ερυθρολεύκων στον Ρέντη, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League 2. Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα έμεινε μακριά από τις νίκες για έβδομο διαδοχικό παιχνίδι, ενώ η Καβάλα πήρε έναν ακόμα βαθμό στη νέα της εποχή, μετά την ολοκλήρωση σημαντικών μεταγραφών που αναμόρφωσαν το ρόστερ της

Οι ερυθρόλευκοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο πέμπτο λεπτό με τον Κωστή, ενώ ο Ξενιτίδης στο 40ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα του Ολυμπιακού.

Στο 48ο λεπτό ο Αλγκασίμ Μπα αστόχησε από την άσπρη βούλα με τον Κυρίτση να μαντεύει σωστά και να απομακρύνει το σουτ του επιθετικού του Ολυμπιακού. Στη συνέχεια οι αργοναύτες με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σταμένκοβιτς με δύο γκολ σε τρία λεπτά στο 56' και το 58ο λεπτό, έφεραν το παιχνίδι στα ίσια.

Μετά από το 60ο λεπτό οι δύο ομάδες προσπάθησαν να πάρουν το γκολ που θα τους δώσει το τρίποντο, ωστόσο το 2-2, παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Ολυμπιακός Β' : Τζολάκης, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Χριστοφιλόπουλος (69′ Μαυρουδής), Κεραμίδας, Νίκολιτς, Μαρίνος (46′ Μπα), Βοΐλης, Ντόι, Κωστή, Πινακάς (46′ Λιάτσος).

Καβάλα: Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Σπάσιτς, Πανουργιάς (46′ Μουσία), Αρμάλας, Σαμπανίδης (46′ Σαμπανίδης), Θωμαΐδης, Στίκας, Γροσδάνης (80′ Οκάν), Έμπερτ (80′ Κοέν), Σταμένκοβιτς.