Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ: Ο Μασούρας το 1-0 από ασίστ του Αραμπί

Ο Μασούρας πανηγυρίζει γκολ του κόντρα στον ΠΑΟΚ μαζί με τον Αραμπί
Ο Μασούρας πανηγυρίζει γκολ του κόντρα στον ΠΑΟΚ μαζί με τον Αραμπί EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ κόντρα στον ΠΑΟΚ λίγο μετά τη συμπλήρωση του ημιώρου, με τον Μασούρα να δέχεται ασίστ από τον Αραμπί και να εκτελεί με σουτ εκτός περιοχής τον Πασχαλάκη (VIDEO).

Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο του "Καραϊσκάκης" και ήταν εκείνος που πλησίασε δύο φορές κοντά στο γκολ στο πρώτο 20λεπτο με τους Κρμέντσικ και Τζόλη, όμως η συνέχεια βρήκε τον Ολυμπιακό να κερδίζει μέτρα, να ανεβάζει στροφές και τελικά να είναι εκείνος που έφτασε στην επίτευξη του πρώτου τέρματος στην αναμέτρηση.

Αυτό είχε την υπογραφή του εξαιρετικού τη φετινή σεζόν Γιώργου Μασούρα, με τον εξτρέμ των Πειραιωτών να δέχεται ωραία κάθετη πάσα στον κενό χώρο από τον Αραμπί και να την αξιοποιεί ιδανικά, εκτελώντας με δεξί σουτ εκτός περιοχής τον Πασχαλάκη για το 1-0 στο 32ο λεπτό.