YOUTH LEAGUE

Ολυμπιακός - Ναντ: Οι ερυθρόλευκοι σκόραραν αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR για χέρι

Η φάση με το ακυρωθέν γκολ του Ολυμπιακού
Η φάση με το ακυρωθέν γκολ του Ολυμπιακού PRINT SCREEN

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ολυμπιακός βρήκε δίχτυα με τον Χαράλαμπο Κωστούλα αλλά το γκολ ακυρώθηκε με τη χρήση του VAR για χέρι του αδερφού του, Κωνσταντίνου Κωστούλα.

Ο Ολυμπιακός βρήκε το γκολ που έψαχνε στο πρώτο μέρος κόντρα στη Ναντ αλλά εν τέλει αυτό ακυρώθηκε μετά τη χρήση του VAR για χέρι.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, σε εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά ο Κουτσίδης πήρε την κεφαλιά πάσα προς τον Χαράλαμπο Κωστούλα που έκανε το γυριστό σουτ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του αδερφού του, Κωνσταντίνου και εν συνεχεία πήρε κατεύθυνση προς τα δίχτυα.

Ο διαιτητής περίμενε τη χρήση του VAR και εν τέλει ακύρωσε το γκολ με το 0-0 να παραμένει.