ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ολυμπιακός - Μίλαν: Οι ερυθρόλευκοι άγγιξαν το 1-0, μεγάλες ευκαιρίες με τον Πνευμονίδη και τον Παπακανέλλο

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε εντυπωσιακά τον τελικό του Youth League με τη Μίλαν και είχε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ πριν συμπληρωθεί το 10λεπτο, με τον Πνευμονίδη και τον Παπακανέλλο.

Ο Ολυμπιακός μπήκε με το πόδι πατημένο στο γκάζι στο πρώτο δεκάλεπτο του μεγάλου τελικού του Youth League, με τη Μίλαν και πλησίασε δύο φορές στο 1-0 πριν συμπληρωθεί το 10λεπτο.

Στο 3' ο Σταύρος Πνευμονίδης νικήθηκε από τον τερματοφύλακα της Μίλαν σε κλασικό τετ α τετ, ενώ στο 9' ήταν η σειρά του Αντώνη Παπακανέλλου να απειλήσει τα ιταλικά καρέ, ωστόσο το πλασέ του, σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, πέρασε ελάχιστα έξω από το δοκάρι.