CONFERENCE LEAGUE

Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ: Ο Ελ Κααμπί μείωσε με υπέροχη κεφαλιά από ασίστ του Φορτούνη

Ο Γιουσέφ Ελ Κααμπί σκοράρει για τον Ολυμπιακό κόντρα στην Μακάμπι Τελ Αβίβ
Ο Γιουσέφ Ελ Κααμπί σκοράρει για τον Ολυμπιακό κόντρα στην Μακάμπι Τελ Αβίβ EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο δεχόμενος δύο γκολ από την Μακάμπι Τελ Αβίβ στο πρώτο δεκάλεπτο όμως δεν τα παράτησε και στο 13' μείωσε σε 2-1 με τον Γιουσέφ Ελ Κααμπί, που σκόραρε με φοβερή κεφαλιά από σέντρα του Φορτούνη.

Ο αγώνας του Ολυμπιακού με την Μακάμπι Τελ Αβίβ στο "Καραϊσκάκης" για τη φάση των "16" του Conference League ήταν άκρως εντυπωσιακός στο πρώτο τέταρτο καθώς σημειώθηκαν τρία γκολ.

Οι Ισραηλινοί πήραν προβάδισμα δύο γκολ με σκόρερ τους Ζάχαβι (5') και Σαχάρ (9') όμως η ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ αντέδρασε άμεσα, μειώνοντας σε 2-1 στο 13ο λεπτό.

Πρωταγωνιστές για τους ερυθρόλευκους ήταν οι Φορτούνης και Ελ Κααμπί, με τον πρώτο να βγάζει εκπληκτική σέντρα από τα δεξιά και τον δεύτερο να πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι και να σκοράρει με κεφαλιά από πλάγια θέση παρά την προσπάθεια του αντίπαλου τερματοφύλακα να του κλείσει το οπτικό πεδίο.