CONFERENCE LEAGUE

Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε: Ο Φορτούνης με κάθετη έκοψε την άμυνα της Φενέρ στα δύο και ο Γιόβετιτς έκανε το 2-0

Οι Φορτούνης και Γιόβετιτς πανηγυρίζουν το γκολ του Μαυροβούνιου κόντρα στην Φενέρμπαχτσε EUROKINISSI SPORTS

Το "Καραϊσκάκης" σηκώθηκε στο πόδι στο 32ο λεπτό, με τον Γιόβετιτς να βγαίνει μόνος του απέναντι στον Λιβάκοβιτς έπειτα από εξωπραγματική ασίστ του Φορτούνη και να τον νικάει από κοντά για να γράψει το 2-0 για τον Ολυμπιακό.

Ο Ολυμπιακός μπήκε φορτσάτος στο χορτάρι του "Καραϊσκάκης" για την πρώτη του κόντρα με την Φενέρμπαχτσε για τους "8" του Conference League και μόλις στο 8ο λεπτό πήρε προβάδισμα με σουτάρα του Κώστα Φορτούνη, για να ακολουθήσει όμως ένας ακόμη μεγαλύτερος χαμός στο φαληρικό γήπεδο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα.

Συγκεκριμένα στο 32', με τον "Φορτού" να βγάζει αριστουργηματική κάθετη πάσα που έκοψε στα δύο την άμυνα της Φενέρμπαχτσε και τον Γιόβετιτς να αξιοποιεί το υπέροχο δώρο που δέχτηκε, νικώντας με σουτ εντός περιοχής τον Λιβάκοβιτς για να κάνει το 2-0 για τους Πειραιώτες μέσα σε αποθέωση.