ΜΟΥΝΤΙΑΛ

Οι όμιλοι του Μουντιάλ της Βραζιλίας

Οι όμιλοι του Μουντιάλ της Βραζιλίας

Δείτε πως διαμορφώθηκαν οι οκτώ όμιλοι του Μουντιάλ της Βραζιλίας με την πρεμιέρα να είναι ανάμεσα στην διοργανώτρια χώρα και την Κροατία στο Σάο Πάολο στις 12 Ιουνίου. Στον τρίτο όμιλο με Κολομβία, Ακτή Ελεφαντοστού και Ιαπωνία η Ελλάδα που θα δώσει το πρώτο της παιχνίδι το Σάββατο 14 Ιουνίου με αντίπαλο την Κολομβία.

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση του Μουντιάλ 2014 που θα διεξαχθεί στην Βραζιλία με την Ελλάδα να τοποθετείται στον τρίτο όμιλο και να αντιμετωπίζει κατά σειρά της Κολομβία, Ιαπωνία και Ακτή Ελεφαντοστού.

Η Ελλάδα θα μπει στην μάχη Παγκοσμίου Κυπέλλου δίνοντας το πρώτο της παιχνίδι στης 14 Ιουνίου με αντίπαλο την Κολομβία του Φαλκάο, θα αντιμετωπίσει εν συνεχεία στην δεύτερη αγωνιστική την Ιαπωνία και θα κλείσει τις υποχρεώσεις της στο Μουντιάλ κόντρα στην Ακτή Ελεφαντοστού των Ντρογκμπά και Τουρέ. Δείτε σε ποια γήπεδα θα παίξει η Εθνική μας

Ο Όμιλος της Ελλάδας

GROUP C
Κολομβία
Ακτή Ελεφαντοστού
Ιαπωνία
Ελλάδα

Τα ματς της Ελλάδας στο Μουντιάλ

14 Ιουνίου (7:00 μ.μ. "Μινειράο", Μπέλο Οριζόντε)
Κολομβία - Ελλάδα

19 Ιουνίου (1:00π.μ. "Νταζ Ντούνας", Νατάλ)
Ιαπωνία - Ελλάδα

24 Ιουνίου (11:00μ.μ. "Καστελάο", Φορταλέζα)
Ελλάδα - Ακτή Ελεφαντοστού

Από εκεί και πέρα στους υπόλοιπους ομίλους ξεχωρίζει ο δεύτερος που είναι αρκετά αμφίρροπος με την παρουσία Ισπανίας, Ολλανδίας και Χιλής αλλά και ο τέταρτος με Ουρουγουάη, Αγγλία, Γαλλία και Κώστα Ρίκα. Πολύ δυνατός όμιλος και ο έβδομος με Γερμανία, Πορτογαλία, Γκάνα και Αμερική.

ΟΙ ΟΚΤΩ ΟΜΙΛΟΙ

GROUP A
Βραζιλία
Καμερούν
Μεξικό
Κροατία

GROUP B
Ισπανία
Χιλή
Αυστραλία
Ολλανδία

GROUP C
Κολομβία
Ακτή Ελεφαντοστού
Ιαπωνία
Ελλάδα

GROUP D
Ουρουγουάη
Ιταλία
Κόστα Ρίκα
Αγγλία

GROUP E
Ελβετία
Εκουαδόρ
Ονδούρα
Γαλλία

GROUP F
Αργεντινή
Νιγηρία
Ιράν
Βοσνία

GROUP G
Γερμανία
Γκάνα
Αμερική
Πορτογαλία

GROUP Η
Βέλγιο
Αλγερία
Νότια Κορέα
Ρωσία

Φάση των ομίλων

Group A

12 Ιουνίου - 23:00
Σάο Πάουλο:
Βραζιλία - Κροατία

13 Ιουνίου - 19:00
Νατάλ:
Μεξικό - Καμερούν

17 Ιουνίου - 22:00
Φορταλέζα:
Βραζιλία - Μεξικό

18 Ιουνίου - 22:00
Μαναούς:
Καμερούν - Κροατία

23 Ιουνίου - 23:00
Μπραζίλια:
Καμερούν - Βραζιλία

23 Ιουνίου - 23:00
Ρεσίφε:
Κροατία - Μεξικό

Group B

13 Ιουνίου - 22:00
Σαλβαντόρ:
Ισπανία - Ολλανδία

14 Ιουνίου - 01:00
Κουιάμπα:
Χιλή - Αυστραλία

18 Ιουνίου - 19:00
Πόρτο Αλέγκρε:
Αυστραλία - Ολλανδία

19 Ιουνίου- 01:00
Ρίο ντε Ζανέιρο:
Ισπανία - Χιλή

23 Ιουνίου - 19:00
Κουριτίμπα:
Αυστραλία - Ισπανία

23 Ιουνίου - 19:00
Σάο Πάουλο:
Ολλανδία - Χιλή

Group C

14 Ιουνίου - 19:00
Μπέλο Οριζόντε:
Κολομβία - Ελλάδα

15 Ιουνίου - 01:00
Ρεσίφε:
Ακτή Ελεφαντοστού - Ιαπωνία

19 Ιουνίου - 19:00
Μπραζίλια:
Κολομβία - Ακτή Ελεφαντοστού

20 Ιουνίου - 01:00
Νατάλ:
Ιαπωνία - Ελλάδα

24 Ιουνίου - 23:00
Κουιάμπα:
Ιαπωνία - Κολομβία

24 Ιουνίου - 23:00
Φορταλέζα:
Ελλάδα - Ακτή Ελεφαντοστού

Group D

14 Ιουνίου - 22:00
Φορταλέζα:
Ουρουγουάη - Κόστα Ρίκα

15 Ιουνίου - 04:00
Μαναούς:
Αγγλία - Ιταλία

19 Ιουνίου - 22:00
Σάο Πάουλο:
Ουρουγουάη - Αγγλία

20 Ιουνίου - 19:00
Ρεσίφε:
Ιταλία - Κόστα Ρίκα

24 Ιουνίου - 19:00
Νατάλ:
Ιταλία - Ουρουγουάη

24 Ιουνίου - 19:00
Μπέλο Οριζόντε:
Κόστα Ρίκα - Αγγλία

Group E

15 Ιουνίου - 19:00
Μπραζίλια:
Ελβετία - Εκουαδόρ

15 Ιουνίου - 22:00
Πόρτο Αλέγκρε:
Γαλλία - Ονδούρα

20 Ιουνίου - 22:00
Σαλβαντόρ:
Ελβετία - Γαλλία

21 Ιουνίου - 01:00
Κουριτίμπα:
Ονδούρα - Εκουαδόρ

25 Ιουνίου - 23:00
Μαναούς:
Ονδούρα - Ελβετία

25 Ιουνίου - 23:00
Ρίο ντε Ζανέιρο:
Εκουαδόρ - Γαλλία

Group F

16 Ιουνίου - 01:00
Ρίο ντε Ζανέιρο:
Αργεντινή - Βοσνία

16 Ιουνίου - 22:00
Κουριτίμπα:
Ιράν - Νιγηρία

21 Ιουνίου - 19:00
Μπέλο Οριζόντε:
Αργεντινή - Ιράν

22 Ιουνίου - 01:00
Κουιάμπα:
Νιγηρία - Βοσνία

25 Ιουνίου - 19:00
Πόρτο Αλέγκρε:
Νιγηρία - Αργεντινή

25 Ιουνίου - 19:00
Σαλβαντόρ:
Βοσνία - Ιράν

Group G

16 Ιουνίου - 19:00
Σαλβαντόρ:
Γερμανία - Πορτογαλία

17 Ιουνίου - 01:00
Νατάλ:
Γκάνα - Αμερική

21 Ιουνίου - 22:00
Φορταλέζα:
Γερμανία - Γκάνα

22 Ιουνίου - 22:00
Μαναούς:
Αμερική - Πορτογαλία

26 Ιουνίου - 19:00
Ρεσίφε:
Αμερική - Γερμανία

26 Ιουνίου - 19:00
Μπραζίλια:
Πορτογαλία - Γκάνα

Group H

17 Ιουνίου - 19:00
Μπέλο Οριζόντε:
Βέλγιο - Αλγερία

18 Ιουνίου - 01:00
Κουιάμπα:
Ρωσία - Νότια Κορέα

22 Ιουνίου - 19:00
Πόρτο Αλέγκρε:
Νότια Κορέα - Αλγερία

23 Ιουνίου - 01:00
Ρίο ντε Ζανέιρο:
Βέλγιο - Ρωσία

26 Ιουνίου - 23:00
Σάο Πάουλο:
Νότια Κορέα - Βέλγιο

26 Ιουνίου - 23:00
Κουριτίμπα:
Αλγερία - Ρωσία

Φάση των "16"

28 Ιουνίου - 19:00

Μπέλο Οριζόντε: 1Α - 2Β (49)

28 Ιουνίου - 23:00

Ρίο ντε Ζανέιρο: 1C - 2D (50)

29 Ιουνίου - 19:00

Φορταλέζα: 1Β - 2Α (51)

29 Ιουνίου - 23:00

Ρεσίφε: 1D - 2C (52)

30 Ιουνίου - 19:00

Μπραζίλια: 1Ε - 2F (53)

30 Ιουνίου - 23:00

Πόρτο Αλέγκρε: 1G - 2H (54)

01 Ιουλίου - 19:00

Σάο Πάουλο: 1F - 2E (55)

01 Ιουλίου - 23:00

Σαλβαντόρ: 1H - 2G (56)

Προημιτελικά

04 Ιουλίου - 19:00

Ρίο ντε Ζανέιρο: Νικητής 53 - Νικητής 54 (58)

04 Ιουλίου - 23:00

Φορταλέζα: Νικητής 49 - Νικητής 50 (57)

05 Ιουλίου - 19:00

Μπραζίλια: Νικητής 55 - Νικητής 56 (60)

05 Ιουλίου - 23:00

Σαλβαντόρ: Νικητής 51 - Νικητής 52 (59)

Ημιτελικά

08 Ιουλίου - 23:00

Μπέλο Οριζόντε: Νικητής 57 - Νικητής 58 (61)

09 Ιουλίου - 23:00

Σάο Πάουλο: Νικητής 59 - Νικητής 60 (62)

Μικρός τελικός

12 Ιουλίου - 23:00

Μπραζίλια: Ηττημένος 61 - Ηττημένος 62

Τελικός

13 Ιουλίου - 22:00

Ρίο ντε Ζανέιρο: Νικητής 61 - Νικητής 62

TAGS ΜΟΥΝΤΙΑΛ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ