ΟΦΗ

ΟΦΗ: Άφησε τραυματίες το φιλικό με τα Χανιά

Ο Ναζαρίνο Σολίς του ΟΦΗ αποχωρεί τραυματίας
Ο Ναζαρίνο Σολίς του ΟΦΗ αποχωρεί τραυματίας EUROKINISSI

Ο ΟΦΗ έδωσε φιλικό παιχνίδι με τα Χανιά, το οποίο έληξε 1-1, με την ομάδα του Γιώργου Σίμου να ολοκληρώνει την αναμέτρηση με δύο τραυματισμούς. (VIDEO)

Ο ΟΦΗ αγωνίστηκε σε φιλική αναμέτρηση στο Γεντί Κουλέ με τα Χανιά, με το παιχνίδι να λήγει 1-1. Το 1-0 έκαναν οι γηπεδούχοι στο 60ο λεπτό με τον Σακόρ, έπειτα από κόρνερ του Στούρτζεον. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 85ο λεπτό με τον Γιάκο.

Η ομάδα του Γιώργου Σίμου είχε δύο τραυματισμούς στο ματς κόντρα στα Χανιά. Συγκεκριμένα, ο Ναζαρίνο Σολίς υπέστη αιμάτωμα στον δικέφαλο έπειτα από χτύπημα. Έτσι, ο Αργεντίνος θα υποβληθεί την Δευτέρα (12/10) σε υπερηχογράφημα.

Επιπλέον, ο Νίκος Μαρινάκης υπέστη διάστρεμμα στο αριστερό πόδι και η κατάστασή του θα εκτιμηθεί επίσης την Δευτέρα.

Ο ΟΦΗ ταλαιπωρείται από ακόμη δύο τραυματισμούς, καθώς ο Ναμπί αποχώρησε με ενοχλήσεις στον αριστερό προσαγωγό από την προπόνηση της Παρασκευής (9/10), ενώ ο Σελίμοβιτς χτύπησε στον αγώνα του Λουξεμβούργου με την Κύπρο για το Nations League.