VIRAL

Ο τερματοφύλακας της Αλ Σαντ σε... έξοδο του Μεσολογγίου

Η γκάφα του τερματοφύλακα της Αλ Σαντ
Η γκάφα του τερματοφύλακα της Αλ Σαντ PRINT SCREEN INSTAGRAM

Ο τερματοφύλακας της Αλ Σαντ, Χούντιμπ, πραγματοποίησε μία άσχημη έξοδο στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης με την Αλ Μαρκίγια, δεν μπόρεσε να απομακρύνει, αφού βρήκε "αέρα", με αποτέλεσμα ο Χουσεΐν να ισοφαρίσει προσωρινά σε 2-2.

Η Αλ Μαρκίγια έκανε την ανατροπή κόντρα στην Αλ Σαντ στο πρωτάθλημα του Κατάρ, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται από νωρίς πίσω στο σκορ (0-2 στο 37'), αλλά τελικά να παίρνουν τη νίκη με 4-3.

Αρχικά μείωσαν στο 45+1', ενώ η προσωρινή ισοφάριση σε 2-2 ήρθε στο 50ο λεπτό του αγώνα, έπειτα από τεράστια γκάφα του τερματοφύλακα της Αλ Σαντ, Χούντιμπ.

Ο 21χρονος είδε τον Χουσεΐν που πλησίαζε απειλητικά στην περιοχή, όμως η έξοδός του ήταν κακή, αφού κλώτσησε στον αέρα, με αποτέλεσμα ο επιθετικός της Μαρκίγια να εκμεταλλεύεται το μεγάλο λάθος του και να σκοράρει για το 2-2.