ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Ο Σάλιακας έβγαλε ασίστ στον εκτός έδρας θρίαμβο της Ζανκτ Πάουλι παρά το γκολ του Τζόλη

TWITTER

Ο Μανώλης Σάλιακας συνεισέφερε με μία ασίστ στη νίκη της Ζανκτ Πάουλι στο Ντίσελντορφ κόντρα στη Φορτούνα.

Η Ζανκτ Πάουλι έφυγε με νίκη 2-1 από το Ντίσελντορφ κόντρα στη Φορτούνα για τη 19η αγωνιστική της 2. Bundesliga και άφησε πίσω μία διώκτριά της στη μάχη της ανόδου.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Μάρσελ Χάρτελ που πέτυχε τα γκολ του αγώνα πριν συμπληρωθεί μισή ώρα. Μάλιστα, στο 2ο τέρμα είχε ελληνική βοήθεια, αφού ο Μανώλης Σάλιακας με γέμισμα ακριβείας από δεξιά έδωσε ασίστ στο 26ο λεπτό.

Αυτή ήταν η πρώτη ασίστ του Σάλιακα στη σεζόν, ενώ έχει πετύχει κι ένα τέρμα.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Χρήστος Τζόλης με γκολ στο 83ο λεπτό, που όμως δεν άλλαξε τα δεδομένα. Ο διεθνής εξτρέμ σκόραρε για ένατη φορά στο φετινό πρωτάθλημα, όπου έχει και τρεις ασίστ.