ΚΡΙΣΤΙΑΝΟ ΡΟΝΑΛΝΤΟ

Ο Ρονάλντο αποχώρησε τραυματίας μετά από σύγκρουση με τον τερματοφύλακα

Ο τραυματισμός του Κριστιάνο Ρονάλντο στον αυχένα
Ο τραυματισμός του Κριστιάνο Ρονάλντο στον αυχένα PRINT SCREEN

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο συγκρούστηκε με τον τερματοφύλακα της Περσέπολις στον αγώνα για το AFC Champions League, τραυματίστηκε στον αυχένα κι έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 78ο λεπτό.

Η Αλ Νασρ έμεινε στο 0-0 με την Περσέπολις για το AFC Champions League, αλλά λίγο πριν από το φινάλε είδε τον Κριστιάνο Ρονάλντο να αποχωρεί τραυματίας.

Ο Πορτογάλος σούπερ σταρ χτύπησε στον αυχένα του, όταν συγκρούστηκε με τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας. Ο 38χρονος έπεσε στο έδαφος κι έδειχνε να πονάει, ενώ δεν μπόρεσε να συνεχίσει, με αποτέλεσμα να αντικατασταθεί στο 78ο λεπτό του αγώνα.

"Το ιατρικό τιμ εξετάζει τον τραυματισμό. Δεν είναι εύκολο πράγμα. Θεού θέλοντος, το ιατρικό επιτελείο θα κάνει τα πάντα για να βεβαιωθεί ότι θα είναι έτοιμος για το επόμενο παιχνίδι", ανέφερε μετά το ματς ο προπονητής της Αλ Νασρ, Λουίς Κάστρο, ο ο οποίος εμφανίστηκε αισιόδοξος ότι ο Ρονάλντο θα είναι διαθέσιμος για το παιχνίδι με τη Αλ Χιλάλ την Παρασκευή (1/12).