EURO 2020

Euro 2020: Οι τρελαμένοι παίκτες της Ιταλίας χάρισαν τα σορτσάκια τους στους φιλάθλους των ατζούρι

Ένα με τον κόσμο έγιναν οι παίκτες της εθνικής Ιταλίας μετά την πρόκριση επί του Βελγίου και μάλιστα ορισμένοι εξ αυτών έδωσαν ττα σορτσάκια τους στους φιλάθλους των ατζούρι και έμειναν με το εσώρουχο.

Η Ιταλία προκρίθηκε στα ημιτελικά του Euro 2020, ύστερα απ' τη νίκη της με 2-1 επί του Βελγίου στην "Άλιαντς Αρένα" του Μονάχου. Νικολό Μπαρέλα και Λορέντζο Ινσίνιε με όμορφα τέρματα έδωσαν προβάδισμα στη "σκουάντρα ατζούρα", ενώ ο Ρομέλου Λουκάκου μείωσε με πέναλτι στις καθυστερήσιες του 1ου ημιχρόνου.

Μετά το φινάλε του αγώνα, οι παίκτες της Ιταλίας έγιναν... ένα με τους φιλάθλους τους, θέλοντας όλοι μαζί να πανηγυρίσουν τη μεγάλη επιτυχία της σκουάντρα ατζούρα. Μάλιστα, οι Μπελότι, Ντι Λορέντσο και Μπαστόνι δώρισαν μέχρι και τα σορτσάκια τους στον κόσμο, μένοντας με το εσώρουχο.