MLS

Ο Γιακουμάκης σκόραρε με τρομερή κεφαλιά σε τρίτο σερί ματς με την Ατλάντα

Ο Γιώργος Γιακουμάκης πανηγυρίζει το γκολ του με την Ατλάντα Γιουνάιτεντ
Ο Γιώργος Γιακουμάκης πανηγυρίζει το γκολ του με την Ατλάντα Γιουνάιτεντ PRINT SCREEN

Ο Γιώργος Γιακουμάκης είναι ασταμάτητος, σκόραρε στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης της Ατλάντα με την Τορόντο και έφτασε τα τέσσερα γκολ στο MLS.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκόραρε σε τρίτο διαδοχικό ματς με την Ατλάντα στο MLS. Ο Έλληνας επιθετικός με εντυπωσιακή γυριστή κεφαλιά μετά από κόρνερ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του μόλις στο 4ο λεπτό κόντρα στην Τορόντο.

Ο 28χρονος έφτασε έτσι τα τέσσερα γκολ με τη φανέλα της Ατλάντα σε έξι παιχνίδια που έχει αγωνιστεί.

Ωστόσο, το γκολ του Έλληνα διεθνή δεν ήταν αρκετό για να πάρει τη νίκη η ομάδα του. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν αρχικά στο 43', η Ατλάντα πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 76' με τον Τσολ, όμως το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 2-2 μετά το γκολ του Σερβάνια στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.