Ο Εμβιλά πανηγύρισε το Κύπελλο του Ολυμπιακού
![ΑΦΙΞΗ ΤΟΥ ΓΙΑΝ ΕΜΒΙΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI)](https://www.sport24.gr/img/1529/8998743/651000/we480/480/5142293.jpg)
Ο Γιαν Εμβιλά συνεχάρη τους μελλοντικούς του συμπαίκτες στον Ολυμπιακό για την κατάκτηση του Κυπέλλου, με ανάρτηση στον λογαριασμό του στο Instagram.
Μπορεί να μην έχει ανακοινωθεί ακόμη η απόκτηση του από τον Ολυμπιακό, ωστόσο ο Γιάν Εμβιλά θα αποτελέσει σύντομα και επισήμως μέλος της οικογένειας των Πειραιωτών.
Ο Γάλλος άσος που βρίσκεται στην Ελλάδα από το μεσημέρι της Παρασκευής (11/09), έχει υποβληθεί στις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και πλέον απομένουν τα διαδικαστικά για την ολοκλήρωση της μεταγραφής του στους ερυθρόλευκους (στη διάρκεια της μέρας ή αύριο Δευτέρα, 14/9).
Ο πρώην παίκτης της Σεντ Ετιέν, δεν παρέλειψε να συγχαρεί τους μελλοντικούς του συμπαίκτες, για την κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας το Σάββατο (12/09) μετά τη νίκη με 1-0 επί της ΑΕΚ στον τελικό της διοργάνωσης.
Ο Εμβιλά ανάρτησε σε story στο Instagram μία φωτογραφία με τους Κυπελλούχους Ελλάδας και έγραψε "Συγχαρητήρια, Ολυμπιακέ".
Το story του Γάλλου:
![Ο Εμβιλά πανηγύρισε το Κύπελλο του Ολυμπιακού](https://www.sport24.gr/img/9667/8998746/000000/o/480/0/img_20200913_093531.jpg)