ΤΟΥΡΚΙΑ

Ο Χατζηγιοβάνης έβαλε γκολ με κούρσα 70 μέτρων και τρέλανε όλη την Τουρκία

X

Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης σημείωσε ένα εκπληκτικό γκολ έπειτα από κούρσα 70 μέτρων στην αναμέτρηση της Ανκαραγκούτζου με τη Φενέρμπαχτσε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Τουρκίας.

Ο Τάσος Χατζηγιοβάνης πέτυχε ένα φανταστικό τέρμα στο 1ο ημίχρονο της αναμέτρησης της Ανκαραγκούτζου με τη Φενέρμπαχτσε για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Τουρκίας.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή της ομάδας του, ντρίμπλαρε έναν αντίπαλο και στη συνέχεια ξεχύθηκε στην αντεπίθεση, χωρίς κανείς αντίπαλος να καταφέρει να τον ανακόψει.

Όταν, δε, έφτασε έξω από την περιοχή του Ιρφάν Τζαν Εγκριμπαγιάτ, σούταρε χαμηλά με το δεξί και έγραψε το 2-0 στο 33ο λεπτό της συνάντησης.

Το εκπληκτικό τέρμα πανηγυρίστηκε ανάλογα με "ρόδα", ενώ όλος ο πάγκος των γηπεδούχων μπήκε στο γήπεδο για να αγκαλιάσει τον 26χρονο Έλληνα, την ώρα που κοινό και σπίκερ παραληρούσαν.

Αυτό ήταν το δεύτερο τέρμα του Χατζηγιοβάνη στην Τουρκία τη φετινή σεζόν, έχοντας και πέντε ασίστ σε 27 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.

Σημειώνεται ότι βασικός για την Ανκαραγκούτζου άρχισε και ο Στέλιος Κίτσιου.